Товщина бруківки

Види бруківки можуть значно відрізнятися за розмірами та формою, проте є один параметр, який має чітко визначені стандартні значення. Це товщина бруківки, тобто незабарвлена частина бетонного елемента, яка опускається нижче рівня поверхні замощення і яку не видно після укладання.

Якої товщини бруківку необхідно вибрати для проекту? На що орієнтуватись? Товщина бруківки не впливає на її естетичні характеристики, проте визначає рівень навантажень, які може витримувати замощення.
Є три стандартні значення товщини бруківки: 4.5 см, 6 см, і 8 см, а також існує окремий варіант товщини, яку використовує ТОВ “Озон” – 10 см.

Бруківка товщиною 4,5 см призначена для пішохідного руху. Нею можна замощувати доріжки, тротуари, тераси, відмостки довкола будинку, дитячі майданчики, паркові алеї.

Бруківка товщиною 6 см є найбільш універсальним варіантом. Вона витримує рух легкового транспорту і підходить для облаштування під’їзних шляхів, автостоянок біля установ та супермаркетів, території житлових та відпочинкових комплексів, бізнес-центрів.

Бруківка товщиною 8 см призначена для руху вантажного транспорту. Такою бруківкою замощують різні промислові площі, наприклад, території заводів чи складів, а також автозаправні станції, великі паркінги та дороги.

Також в асортименті компанії «Озон» є кілька видів бруківки товщиною 10 см. Це або бруківка підвищеної міцності, як наприклад, Квадрат 16х16, або специфічний вид бруківки – газонні решітки.

Деякі види бруківки з нашого асортименту представлені у всіх варіантах товщин, тобто підходять для усіх типів навантажень.