Що таке поребрик і бордюр? Яка різниця?

Для чого використовують бордюри та поребрики?
При замощенні території бруківкою необхідно надійно зафіксувати межі по всьому периметру ділянки. Адже в процесі експлуатації під дією навантажень та природних чинників початкова форма території замощення може суттєво деформуватися, а краї «розповзтися». Внаслідок цього втрачається не лише естетичний вигляд, а й, що більш критично, покриття з бруківки втрачає стійкість та надійність.
Для запобігання цим проблемам існують спеціальні бетонні вироби, які закріплюють межі замощеної території. Загальна назва таких виробів згідно чинних ДСТУ – камені бетонні бортові (КББ) та бордюри бетонні (ББ).

Для зручності компанія «Озон» поділяє КББ та ББ на два види: бордюр та поребрик.

Бордюр, перш за все, призначений для фіксації ділянок з великим експлуатаційним навантаженням. Тому зазвичай використовується при будівництві доріг, площ промислового призначення. Бордюри розмежовують проїзну та пішохідну частини дороги, а також запобігають розмиванню дорожнього полотна і сприяють збільшенню терміну його служби.

Поребрики, як правило, використовують у секторі приватного будівництва, а також при облаштуванні міських тротуарів чи паркових алей, сходів чи терас, тобто для територій з меншою інтенсивністю руху та площею замощеної поверхні.

Відповідно до призначення, бордюр та поребрик значно відрізняються конфігурацією. Бордюр має значно більшу товщину, висоту, вагу та поперечний переріз. Ця різниця добре помітна візуально.

Товщина бордюра – 15 см і більше, а висота знаходиться в діапазоні 27-30 см. Товщина ж поребриків – від 5 до 8 см, а висота – 20-25 см. Вага одного бордюра в середньому у 3-4 рази більша за вагу поребрика.

Бордюри, зазвичай, сірого кольору – їх виготовляють без додавання барвника, а поребрики часто використовують у кольоровому варіанті (відповідно до забарвлення бруківки).

Отже, якщо вам потрібно облаштувати бруківкою власний двір чи сад, вам для фіксації меж ділянки знадобляться саме поребрики. А для промислового замощення чи при будівництві доріг зупиніть свій вибір на бордюрах.

Компанія «Озон» виготовляє три види бордюрів (в тому числі товщиною 18 см), а також 5 видів поребриків. Такий широкий асортимент дає змогу підібрати вироби, які вдало підходитимуть саме для вашої території.